Oczyszczanie wątroby

Oczyszczanie wątroby

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że wątroba to najważniejszy organ w naszym ciele. I chociaż na pewno równie ważnych organów jest więcej, to jednak musimy sobie zdawać, że wykonuje ona dla naszego organizmu ogromną pracę. Oczyszcza ona bowiem nasze ciało ze wszystkich niepotrzebnych i często niebezpiecznych elementów, przez co pozostałe organy mogą „normalnie” funkcjonować. Ale taka praca może sprawić, że nasza wątroba będzie zanieczyszczona. A wtedy nie może prawidłowo pełnić swojej funkcji.

Jak możemy poznać że nasza wątroba jest zanieczyszczona? Przede wszystkim możemy mieć gorycz w ustach, brak apetytu, nasza skóra będzie zimna i wilgotna, nasz brzuch będzie wzdęty, możemy mieć skurcze łydek, a nasz język od dolnej strony może mieć żółty kolor.

Dlaczego nasza wątroba może być zanieczyszczona

Jak łatwo się domyśleć, najczęściej zanieczyszczamy naszą wątrobę na skutek niewłaściwej diety. Zwłaszcza jeżeli jemy za dużo oczyszczonych produktów skrobiowych, cukro i słodyczy, tłuszczy (zwłaszcza tłuste mięso), czy też dużo posiłków gotowanych. Na pewno w zanieczyszczeniu wątroby pomagają też posiłki jedzone przed snem, a także nadmierne ilości spożywanych posiłków i płynów. Oczywiście każdy chyba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na zanieczyszczenie wątroby może też wpłynąć picie dużych ilości alkoholu. Jeżeli więc zauważymy w naszej diecie dużo błędów wymienionych wcześniej, powinien to być dla nas sygnał ostrzegawczy, że czas na zmianę diety.


Jak oczyścić wątrobę

Jest kilka metod oczyszczenia naszej wątroby, niektóre z nich podamy poniżej. Jednakże zawsze przed ich zastosowaniem, zalecamy wizytę u lekarza, poprzedzoną wykonaniem podstawowych badań lekarskich.

Metoda 1 – Oczyszczanie wątroby igliwiem

Metodę tę powinno stosować się w lutym, marcu i kwietniu. Musimy przygotować dla siebie wywar z 5 łyżek stołowych igliwia sosny lub świerku. Należy igliwie pokroić i zaparzyć wrzątkiem (5 litrów wody). Wywar ten musimy gotować na małym ogniu przez 5 minut. Wywar powinniśmy pić przez cały dzień o dowolnej porze małymi łykami. W trakcie jego spożywania, nasz mocz może być mętny i zabarwiony na różne kolory. Gdy kolor wróci do normy, należy zakończyć kurację. Co ważne, wywar musimy przygotowywać każdego dnia.

Metoda 2 – Etap 1

W czasie stosowania tej metody, musimy nasz organizm odpowiednio przygotować. Dlatego zalecane są tu gorące kąpiele, saunę, spacery relaksujące. 3-4 dni przed właściwym oczyszczeniem powinniśmy żywić się tylko produktami pochodzenia roślinnego, a ponadto pić 0.5 l świeżego soku wyciśniętego z buraka i jabłek w proporcji 1:4. Na noc powinniśmy tez pić napar z ziół przeczyszczających.

Etap 2

Przez pierwsze 2 dni pijemy tylko sok zaproponowany wcześniej (w dowolnej ilości). Powinniśmy się też jak najwięcej ruszać na świeżym powietrzu. Wieczorem obowiązkowo gorąca kąpiel i znowu zioła przeczyszczające. Trzeciego dnia rano pijemy ponownie wywar z ziół przeczyszczających, a następnie do 18-stej tylko i wyłącznie wspomniany sok. Od godziny 14, co jakiś czas powinniśmy „nagrzewać” wątrobę za pomocą termoforu (do godziny 18-stej). O 18-stej robimy mieszankę: 150 ml soku z cytryny, ząbek czosnku, 6 plasterków cytryny i 150 g oliwki z oliwek i wlać do słoiczka. O 19-stej powinniśmy wypić 2 łyżki oliwy i popić dwiema łyżkami, a następnie powinniśmy się położyć. Gdy zbiera nam się na wymioty, możemy ssać cytrynę lub wąchać słoiczek z czosnkiem. Czynność tę możemy powtórzyć po 15 minutach (jeżeli damy radę). Należy pamiętać o ogrzewaniu wątroby. Przy silnych bólach, można zażyć Nospę. Następnego ranka, możemy zjeść lekkie śniadanie z produktów roślinnych. I codziennie możemy naszą dietę rozszerzać. Na pewno jest to dla naszego organizmu kuracja dosyć wymagająca, ale może przynieść znakomite rezultaty.

Oczyszczanie wątroby
4.5 (90%) 2 ocens
Please follow and like us:
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *