Oczyszczanie nerek

Oczyszczanie nerek

Każdy organ naszego ciała jest niezwykle ważny. W związku z tym, o każdy powinniśmy dbać. Jak doskonale wiemy, każdy z nich jest odpowiedzialny z różne czynności naszego organizmu i w związku z tym, w różny sposób jest on narażony na niszczenie czy uszkodzenie. Na pewno jednym z organów, o który w szczególny sposób powinniśmy zadbać, są nasze nerki.

Są one odpowiedzialne za usuwanie z naszego organizmu niepotrzebnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Jeżeli organ ten prawidłowo funkcjonuje, wszystkie te niepotrzebne produkty zostaną szybko z naszego ciała wydalone, w związku z tym nie będą dla niego niepotrzebnym balastem. Dzięki temu cały nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. W związku z tym, musimy robić wszystko, by nie doprowadzić do zanieczyszczenia nerek lub do ich uszkodzenia.

Objawy zanieczyszczenia nerek

Nerki są organem, który w szczególny sposób narażony jest na kontakt z różnego rodzaju toksynami lub innymi substancjami, które w bardzo niekorzystny sposób wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. W związku z tym, mogą one być podatne na zanieczyszczenia, przez które nie będą one funkcjonować w prawidłowy sposób. Jak łatwo się domyśleć, nie jest to pozytywna wiadomość i należy zrobić wszystko, by nerki przywrócić do idealnego stanu. Ale czy można w jakiś sposób domyślić się, że nasze nerki są zanieczyszczone? Jak najbardziej. Pierwszym objawem będą ciemnobrązowe „worki” wokół naszych oczu. Ponadto na paznokciach pojawią się białe plamki. Możemy też odczuwać bóle w dolnej partii naszego brzucha, a także częściej niż zwykle będziemy musieli chodzić do łazienki by oddać mocz. Jeżeli zauważymy te objawy u siebie, powinniśmy zacząć kuracje, która oczyści nasze nerki.


Jak można oczyścić nasze nerki

Mamy kilka sposobów, by oczyścić nasze nerki. Poniżej podajemy kilka z nich.

Metoda 1 – 3 x dziennie, w porze śniadania, obiadu i kolacji, powinniśmy wypić 0,5 szklanki gorącej wody z sokiem wyciśniętym z jednej cytryny. Ponadto w ciągu dnia, 3-4 razy dziennie musimy pić po 0.5 szklanki soku z marchewki, burka i świeżego ogórka w proporcji 10:3:3. Taką kurację powinniśmy przeprowadzić przez 14 dni. Najlepiej jeśli robimy ją raz w roku.

Metoda 2 – 3-4 razy dziennie, powinniśmy pić sok z marchewki, selera i pietruszki w proporcji 9:5:2. Przed posiłkami powinniśmy spożyć około 0.5 szklanki tego napoju. Kuracja ta powinna trwać dwa tygodnie i najlepiej wykonywać ją raz w roku.

Metoda 3 – Należy przygotować koktajl z owoców dzikiej róży. W tym celu powinniśmy dwie łyżki stołowe owoców zalać 200 ml wody i mieszankę tę gotować przez 15 minut. Codziennie przez 2 tygodnie należy pić 3 razy dziennie po 1/3 szklanki tego napoju.

Oczywiście każdy lekarz powie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego też powinniśmy robić wszystko, aby do zanieczyszczenia nerek nie dochodziło. W tym celu powinniśmy ograniczyć picie kawy, nie możemy przesadzać z alkoholem, pić mało napojów gazowanych, nie używać zbyt dużych ilości soli, ograniczyć pokarmy bogate w białko, wprowadzić do diety owoce i warzywa, a także jeść potrawy, które mają właściwości moczopędne. Bardzo ważne jest też picie dużej ilości wody – najlepiej min 2 litry dziennie.

Oczyszczanie nerek
5 (100%) 1 ocen
Please follow and like us:
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *