Objawy oczyszczania organizmu

Objawy oczyszczania organizmu

Spora część ludzi od czasu do czasu, stosuje różnego rodzaju kuracje, których zadaniem jest oczyszczenie organizmu z toksyn, nikotyny czy pasożytów. Najczęściej w takich przypadkach, wprowadzamy do naszej diety odpowiednie produkty, dzięki którym wymienione wcześniej „nieczystości” zalegające w naszym ciele, szybko go opuszczają.

Stosując się diety, w ciągu kilku tygodni nasze ciało powinno być czyste, więc możemy powrócić do naszego normalnego menu. Jednakże decydując się na oczyszczanie organizmu, musimy być przygotowani, na różnego rodzaju dolegliwości. Mało kto potrafi okres oczyszczania bez nich „przeżyć”, ale na szczęście zwykle dosyć szybko się one kończą.

Co może się dziać z naszym organizmem podczas oczyszczania

Z czego wynikają dolegliwości z jakimi możemy się spotkać podczas oczyszczania naszego organizmu? Przede wszystkim będą one wynikały z tego, że z jednej strony dostarczamy do naszego ciała większą ilość pewnych składników, a z drugiej przestajemy dostarczać te składniki, które znajdują się w naszym codziennym menu. W związku z tym, podczas diety oczyszczającej, możemy nas spotkać ból głowy, nudności, uczucie zimna, bóle żołądka, ogólne osłabienie czy też senność. Oczywiście nie u wszystkich takie objawy muszą wystąpić i nie wszystkie w tym samym czasie. Czasami może też się zdarzyć, że nasz organizm w ogóle nie będzie reagował na oczyszczanie, chociaż należy przyznać, że zdarza się do rzadko. Zwykle pierwsze objawy „walki” naszego ciała podczas oczyszczania, pojawiają się pomiędzy drugim a czwartym dniem rozpoczęcia kuracji i trwają około dwóch, trzech dni. Ale jest to sprawa bardzo indywidualna i może okazać się, że wskazane daty mogą się różnić.


Jak zminimalizować objawy podczas oczyszczania organizmu

Jeżeli odpowiednio przygotujemy się do oczyszczania naszego organizmu, możemy zmniejszyć niekorzystne objawy, które mogą u nas wystąpić. Co więc musimy robić? Przede wszystkim musimy w odpowiedni sposób nawadniać nasz organizm. Woda łagodzi bóle głowy, a także wspomaga działanie układu trawiennego. Jeżeli podczas detoksu czujemy zimno, powinniśmy pić duże ilości ziołowych herbatek i założyć na nogi skarpety. Do naszej diecie nie od razu musimy wprowadzić surowe warzywa. Na początku możemy je gotować, a surowe soki rozcieńczać z wodą. Powinniśmy też jak najwięcej ruszać się na świeżym powietrzu. Dzięki temu możemy przyspieszyć metabolizm. Niezmiernie ważny podczas oczyszczania jest sen. Powinniśmy sypiać regularnie i o stałych godzinach. Dobrze jest też codziennie brać ciepłą kąpiel, dzięki czemu, toksyny będą mogły szybciej opuścić nasze ciało poprzez skórę.

To tylko kilka porad, które mogą pomóc nam w łagodnym przejściu związanym z oczyszczaniem naszego organizmu. Powinniśmy też od czasu do czasu robić sobie badania, a ich wyniki należy konsultować z lekarzem. Dzięki temu, jeżeli w naszym organizmie będą zachodziły jakieś niepotrzebne reakcje, w porę będziemy mogli im zapobiegać. I pamiętajmy, że chociaż podczas oczyszczania nasze samopoczucie może być kiepskie, to po zakończeniu kuracji, z całą pewnością poczujemy się o wiele lepiej.

Objawy oczyszczania organizmu
5 (100%) 1 ocen
Please follow and like us:
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *